недела, 26 мај 2024

Изгоре куќа во Теарце, сопственикот се здобил со изгореници

Вчера во 15:10 часот во полициското одделение Теарце бил пријавен пожар во куќа сопственост на Х.У. (80) од истото село, при што  сопственикот се здобил со изгореници и бил пренесен во Клиничка болница Тетово за укажување на лекарска помош.

Фото: Архива

Објавено на

часот

Сподели

„Екипа од Територијалната противпожарна единица Тетово го изгаснала пожарот. Увид на лице место извршила екипа од СВР Тетово“, информираа од МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ