петок, 14 јуни 2024

Издаден e налог за апсење на Даглас Коста

Објавено на

часот

Сподели

Одлуката е донесена по барање на судот во Порто Алегре, бидејќи Коста не плаќал алиментација на поранешната сопруга.

Поради тоа му се заканува затвор од една година, а постои можност да биде уаспен во Лос Анџелес каде моментално игра за ЛА Галакси.

Тимот на адвокати на бразилскиот фудбалер најави жалба на оваа одлука. Коста минатата година од Јувентус замина за САД. Покрај Јувентус и Баерн, во минатото играше и за Гремио и Шахтар.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ