среда, 12 јуни 2024

Избришани цените од менито, Стоилковски прашува дали сега во Владата јадат беспари

Наум Стоилковски, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ објави фотографија од менито во бифето во Владата на кое сега воопшто не се наведени цените.

Објавено на

часот

Сподели

„Владата ги избриша цените за јадење! Дали по објавувањето на ценовникот, како реакција од денеска министрите јадат бесплатно?“, праша на Фејсбук Стоилковски и објави фотографија од менито во бифето во Владата на кое сега воопшто не се наведени цените.

Пред неколку денови медиумите го објавија менито во владиното бифе со багателни цени за јадењата.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ