четврток, 23 мај 2024

Изборен штаб на ВМРО-ДПМНЕ по 20 % обработени податоци: Води Сиљановска-Давкова пред Пендаровски

ВМРО-ДПМНЕ информира дека по 20% од обработените податоци на ниво на Македонија, Гордана Сиљановска Давкова освои 66.482 гласа или 44,63%. Стево Пендаровски освоил 28.490 или 19,13%.

Фото: Роберт Атанасовски

Објавено на

часот

Сподели

Следуваат Бујар Османи со 19.420 гласа или 13,04 отсто од досега пребројаните гласови, Арбен Таравари – 12.707 гласа или 8,53% и Максим Димитриевски – 10.831 или 7,27%. Билјана Ванковска, според овие податоци, освоила 6.165 гласа или 4,14, и Стевчо Јакимовски – 1.174 или 0,79%.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ