вторник, 23 април 2024

Избодена жена пронајдена на улица во Аеродром

Л.Х. (29) од Скопје вчера е пронајдена на улицата „Владимир Комаров“ во скопската населба Аердром повредена со остар предмет, по што е пренесена во Комплекс клиники „Мајка Тереза” за укажување лекарска помош, информира МВР.

Објавено на

часот

Сподели

Според пријавеното, три лица ја нападнале, а едно од нив ја повредило со остар предмет. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопшти МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ