петок, 21 јуни 2024

Ивановски со пресврт загуби на јуниорскиот Ролан Гарос

Објавено на

часот

Сподели

Ивановски лошо го почна мечот, но го доби првиот сет. Фонсека имаше водство од 5-2, но Ивановски се врати, стигна до тајбрејк кој го доби со 7-3.
 
Сепак следните два сета му припаднаа на Фонсека, вториот го доби со 6-4 за изедначување на 1-1, а третиот решавачки со 6-2.
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ