недела, 23 јуни 2024

Ивановски ќе игра на главниот турнир на Челинџерот во Романија

Објавено на

часот

Сподели

По вчерашната победа над Брендон Волкин од Австралија, Ивановски денеска го совлада и домашниот тенисер Томеску и ќе игра на главниот турнир.

Иако победи во два сета, тоа беше исцрпувачки меч кој траеше речиси три часа, точно 2 часа и 50 минути.

Во двата сета се играше тај-брејк, првиот го доби Ивановски со 11-9, а вториот со 7-5 и избори место на главниот турнир.

Подоцна во денот, откако ќе завршат сите мечеви од второто финално квалификациско коло, ќе се знае кој ќе биде седниот противник на Ивановски.
 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ