четврток, 20 јуни 2024

Ивановски има скок од 44 позиции на АТП листата

Објавено на

часот

Сподели

Добрите настапи во последно време му носат нов скок на Ивановски, Македонецот го подобри својот пласман за 44 места, и сега е на 415. позиција, најодбра за него во кариерата.

На врвот е Алкараз, а во топ десет се уште и Медведев, Ѓоковиќ, Руд, Циципас, Руне, Рубљов, Синер, Фриц и Оже-Алиасим.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ