недела, 23 јуни 2024

Ивановски елиминиран во сингл конкуренција во Куршумлиска Бања

Објавено на

часот

Сподели

Македонскиот тенисер во второто коло загуби од Русинот Микалај Хаљак со 4-6, 6-1 и 3-6. Калин беше фаворит во овој дуел против рускиот тенисер кој е 835, на АТП листата.

Ивановски останува на турнирот со настапот во двојки каде игра заедно со Хрватот Мили Пољичак и тоа се трети носители. Денеска треба да играат во четвртфиналето против Радовановиќ и Новаковиќ од Србија, но можно е мечот да биде одложен и за утре.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ