четврток, 20 јуни 2024
АТП Челинџер Скопје

Ивановски елиминиран на стартот од челинџерот во Скопје

Објавено на

часот

Сподели

Ивановски за противник го имаше далеку подобро рангираниот Хрват, Дино Призмиќ кој е на 295. место на АТП листата. Поддршката од публиката не му помогна на македонскиот тенисер да направи изненадување.

Хрватот го доби мечот со 6-4 и 6-1 и се пласираше во следното коло на силниот турнир во Скопје кој има награден фонд од 80.000 долари.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ