четврток, 20 јуни 2024

Иван Перишиќ во следната сезона ќе го носи дресот на Тотнем

Објавено на

часот

Сподели

Хрватскиот интернационалец одлучи да не ја прифати понудата од Интер и да побара нов предизвик.
 
Перишиќ во следната сезона ќе игра во Тотнем под водство на својот поранешен тренер, Антонио Конте.
 
Токму Конте бил пресуден за оваа зделка, тој побарал од раководството на клубот да му го донесат Перишиќ.
 
Перишиќ постигнал согласност за двегодишен договор со Тотнем. Во текот на следната недела тој треба да пристигне во Лондон на медицински прегледи.
 
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ