петок, 21 јуни 2024

Италија и Аргентина ќе се борат за трофејот „Финалисима“ (ФОТО)

Објавено на

часот

Сподели

Утре вечер на Вембли, Италија како шампион на Европа и Аргентина како шампион на Јужна Америка ќе имаат дуел, натпревар кој е наречен „Финалисима“.
 
Планот е ваквите дуели меѓу шампионите на двата континенти да станат традиција. Во минатото само двапати се одржале вакви средби, во 1985 победила Франција, а во 1993 победила Аргентина.
 
 
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ