понеделник, 27 мај 2024

Ископана е човечка коска во дворот на Клиничкиот центар во Скопје

Вчера во СВР Скопје било пријавено дека кај Клиника за психијатрија при Комплексот клиники „Мајка Тереза“, при изведување на градежни работи – вршење на ископ, била пронајдена коска, најверојатно човечка, на место каде порано имало гробишта.

Објавено на

часот

Сподели

Излезено било на местото на настанот од полициски службеници од СВР Скопје и известен бил јавен обвинител.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ