понеделник, 27 мај 2024

Исчезна 76-годишен маж од Кавадарци, во полиција го пријавила сопругата

СВР Велес извести дека во кавадаречко било пријавено исчезнување на 76-годишно лице, по кое уште се трага. Исчезнувањето го пријавила неговата сопруга.

Објавено на

часот

Сподели

Вчера во 10.30 часот, во ОВР Кавадарци, К.С.(74) од Кавадарци пријавила дека од домот се оддалечил нејзиниот сопруг С.С.(76), кој имал здравствени проблеми. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Лицето го бараат полицајци, блиски роднини и други луѓе, пожарникари, планинари и велосипедисти.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ