понеделник, 27 мај 2024

Исчена петмесечно бебе на скопската клиника?

Објавено на

часот

Сподели

Засега нема детални информации од самата клиника, но родителите пријавиле дека нивното дете го нема од 16 ноември. Полицијата разговара со родителите и со лекарите, се проверуваат и сите простории и оддели, но засега нема информации дека недостасува бебе.

Како што јавува телевизијата, мајката се породила во јули, по неколку дена од породувањето биле вратени на Клиниката за гинекологија и акушерство, а потоа на лекување испратено во Детската клиника.

Првичните информации од Клиниката за гинекологија и акушерство за Сител изјавиле дека немало такво породување во јули месец, но проверуваат

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ