понеделник, 15 април 2024

Интер со победа се враќа и од гостувањето кај Болоња (ВИДЕО)

Интер врза десет победи по ред во Серија А откако со 1-0 славеше на гостувањето кај Болоња и тоа без Лаутаро Мартинез кој одмараше за мечот од Лигата на шампионите со Атлетико Мадрид.

Објавено на

часот

Сподели

Единствениот гол се случи во 37. минута кога по асистенција од Бастони, Бисек погоди со глава за 1-0.

Во второто полувреме Болоња силно напаѓаше за да го изедначи резултатот, но момците на Симоне Инзаги се одбранија и ја сочуваа предноста од 1-0.

Интер сега има 18 бода пред Јувентус, но старата дама утре го игра својот дуел од колото, ја пречекува Аталанта во Торино.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ