понеделник, 20 мај 2024

Интер на спектакуларен начин го прослави јубилејното Скудето (ВИДЕО)

Интер синоќа го прослави јубилејното 20. Скудето, фановите на нероазурите го преплавија плоштадот во Милано каде што беше главното славје, но беше полно и на парадата.

Објавено на

часот

Сподели

Интер вчера цел ден го прославуваше Скудетото, по мечот со Торино им беше врачен пехарот и медалите, а нешто подоцна тргна парадата низ Милно со шампионскиот автобус.

Главната прослава беше на плоштадот во Милано кој беше исполнет со фанови на Интер кои направија фантастична атмосфера.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ