петок, 21 јуни 2024
Серија А

Интер ја победи Аталанта и го завери местото во Лигата на шампионите (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Момците на Инзаги имаа фуриозен старт на натпреварот, Лукаку уште во првата минута даде гол за 1-0, а веќе во третата беше 2-0 откако погоди и Барела.

Аталанта се врати во игра со гол на Пашалиќ во 36. минута, дилемите околу победникот ги реши Лаутаро Мартинез кога во 77. минута донесе водство за Интер од 3-1.

Во судиското продолжение Аталанта успеа да постигне уште еден гол и да ги постави конечните 3-2. Погодокот е запишан како автогол на Онана.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ