вторник, 5 март 2024

Инспекторите велат дека се почитува одлуката за замрзнатите цени на зеленчукот и овошјето

Објавено на

часот

Сподели

Инспекторите денеска извршиле над 250 контроли и надзори и забележале само две прекршувања, за што дополнително ќе бидат издадени соодветни прекршочни платни налози.

Од контролите е заклучено дека производите се продаваат по цени во согласност со владината одлука и се достапни во продавниците и маркетите низ земјава. Инспекторите се и понатаму на терен и продлжуваат со контролите, соопштија од ДПИ.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ