четврток, 20 јуни 2024

Индијци со фалсификувани кипарски дозволи сакале да влезат во Македонија

Вчера на граничниот премин Меѓународен аеродром – Скопје, на влез во државата, при извршени проверки на Б.А.С.(28) и Н.Б. (40), двајцата од Индија, било констатирано дека кипарските дозволи за престој што ги дале на увид биле фалсификувани.

Објавено на

часот

Сподели

По извршен преглед кај нив биле пронајдени дополнителни две кипарски дозволи со измината важност. Со нив бил извршен службен разговор во кој изјавиле дека дозволите ги купиле од лице во Турција за сума од 1.900 евра. Двете лица биле приведени од полициски службеници и по насока од ајвен обвинител биле пренесени во Прифатниот центар за странци за понатамошна постапка.  

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ