понеделник, 15 април 2024

Инциденти во Нови Сад помеѓу Срби и Хрвати

Објавено на

часот

Сподели

Како што објави српски „Телеграф“, до тепачка дошло најпрво едно кафуле, а потоа инцидентите се пренеле и на улица. Наводно, ситни препукувања и инциденти имало и пред „Спенс“, кој е обоен во црвено-бело со присуство на неколку илјади навивачи од соседството.

Според неофицијалните информации, групи на навивачи на Војводина, а веројатно и групи на белградските гиганти Ц. Звезда и Партизан од градот, кружат и исчекуваат близок контакт со гостите од соседството.

Затоа и полицијата е засилена, околу салата во градот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ