четврток, 22 февруари 2024
Дуелот меѓу Јувентус и Интер имаше и трето полувреме

Инциденти по дербито: Хандановиќ тргна да го тепа Квадрадо, двајцата добија црвени (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Најпрво Лукаку заработи црвен картон поради неговото недолично радување кон навивачите на Јувентус откако го даде голот од пенал во 94. минута. 

Кога судијата означи крај, почна мешаница на теренот, а најжесток беше Хандановиќ кој тргна да го тепа Квадрадо. Реагираа другите присутни и не дозволија да се случи тепачка, но двајцата добија црвени картони.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ