сабота, 25 мај 2024
Избори 2024

Инцидент во Радуша, дупнати гумите на возилото на еден набљудувач

Во Радуша на овластен набљудувач на една политичка партија некој му ги дупнал гумите од возилото при влез во селото. Членови на партијата велат дека ги знаат организаторите на овој инцидент, функционери и роднини на функционери на друга политичка партија, дознава МКД.мк.

Објавено на

часот

Сподели

На набљудувачи не им се дозволува да влезат во избирачките места. Инцидентот  бил пријавен и во ДИК и во МВР.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ