понеделник, 4 март 2024
Лацио потврди дека фудбалерот сепак има повреди

Имобиле скршил ребро во сообраќајната несреќа

Објавено на

часот

Сподели

Трамвај кој поминал на црвено удрил во автомобилот управуван од Чиро Имобиле. Тој за медиумите изјави дека е добар и нема повреди, но Лацио информира дека не е така.

Според римскиот клуб, Имобиле има повреда на грбот и фрактура на 11. ребро од десната страна.

Неговата состојба е добра, но некое време ќе остане во болницата каде е примен.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ