четврток, 22 февруари 2024

Илон Маск: Не ја напаѓајте Русија, тоа никогаш не е добра идеја

Американскиот милијардер Илон Маск, сопственикот на Спејсекс, Тесла и Икс, често коментира постови на социјалната мрежа, а меѓу неговите коментари има и политички ставови.

Објавено на

часот

Сподели

Маск така искоментира пост за морнарицата и војувањето на море. приказната стигна и до францускиот војсководец Наполеон и неговиот начин на војување.

Еден од корисниците на социјалната мрежа искоментира дека Наполеон не бил премногу паметен, потсетувајќи дека ја нападнал Русија во зима.

„Само не ја напаѓајте Русија. Тоа никогаш не е добра идеја“, порача Маск на постот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ