четврток, 30 мај 2024

Играчите на Далас со натпис на српски почнаа кампања за Дончиќ да биде прогласен за МВП (ВИДЕО)

Далас Маверикс и кошаркарите на оваа екипа синоќа, на дуелот против Мајами Хит почнаа кампања за избор на Лука Дончиќ за МВП на сезоната во НБА лигата.

Објавено на

часот

Сподели

Сите до еден вклучувајќи ги и членовите на стручниот штаб на загревање се појавија со маички со натпис на српски јазик „Вистинскиот МВП“ (Pravi MVP). Со тоа сакаа да го поддржат својот соиграч во борбата за престижното признание за кое Дончиќ, со своите настапи сезонава, е вистински конкурент на Никола Јокиќ.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ