четврток, 13 јуни 2024

Играчите на Чезена помагаат да се исчистат домовите по големите поплави во Италија (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Херојски гест на играчите на Чезена кој е истакнат во италијанските медиуми. Фудбалерите помагаа во градот да се ичистат домовите од историските поплави кои се случија во регионот Емилија-Ромања.

Досега поплавите одземаа 14 животи, четири од нив се во провинцијата Чезена, околу 20.000 луѓе се евакуирани. Дождот продолжува да врне.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ