петок, 1 март 2024
Поранешниот македонски селектор најде нов клуб

Игор Ангеловски стана тренер на тим од Казахстан

Објавено на

часот

Сподели

Ангеловски ја презема Горица по заминувањето од македонската репрезентација, но поради лошите резултати си замина од хрватскиот тим по што почна да бара нов предизвик.

Каспиј не објави детали од договорот со Ангеловски и засега не е познато до кога екс-селекторот на Македонија ќе остане на кормилото на тимот од Казахстан.

Новата екипа на Ангеловски по шест одиграни кола во домашниот шампионат има пет порази и само еден триумф, односно се наоѓа на последната позиција на табелата.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ