четврток, 29 февруари 2024
Од 08 до 16 часот

И викендов без закажување граѓаните може да ги променат личните документи во ПС Пролет

Објавено на

часот

Сподели

Како што соопшти МВР, граѓаните кои сакаат да направат промена на личните документи во овој пункт, тоа можат да го направат без претходно закажување.

Од 8 до 16 часот денеска ќе работат и шалтерите за издавање на готови документи во објектите во МРТВ и Беко. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ