недела, 23 јуни 2024

И Турците од Македонија ја прославија победата на Ердоган

Објавено на

часот

Сподели

Организирани со возила и турски знамиња, припадниците на турската заедница во земјава се движеа низ централното градско подрачје.

ТРТ јави дека по преброени 97,9 отсто од гласовите Ердоган води со 52,14 отсто, додека неговиот противкандидат од опозицијата Кемал Киличдароглу освоил 47,86 отсто

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ