понеделник, 15 април 2024

И сам не знае што сакаше да направи (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Гејнрик ни сам не знаеше што сакаше да направи со ударот од белата точка, па наместо шут, тој „изведе почетен удар“. Судијата му го повтори пеналот. Но, дека не го бива покажа и вториот обид – го промаши целиот гол!

Историјата на фудбалот памети пеналџии кои погодувале за ТВ-шпици, од Јохан Кројф, Антон Паненка, Франческо Тоти… Но, фудбалот памети и вакви пациенти.

[video:http://www.youtube.com/watch?v=pZupKTslIRo]
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ