вторник, 18 јуни 2024
УХМР со прогноза за следните денови

И почетокот на јуни ќе биде со ред сонце, ред дождови

УХМР информира дека следните денови ќе се задржи сончево и топло време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од јужен и југозападен правец. Во попладневните и вечерните часови ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи.

Објавено на

часот

Сподели

Според УХМР, поради големата енергија во атмосферата наместа процесите ќе бидат и во форма на невреме со интензивен пороен дожд, силен ветер и изолирана појава на град.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ