петок, 1 март 2024

И од пиштол се пукало поради недоразбирање во сообраќајот во населбата Камник

Објавено на

часот

Сподели

Синоќа во СВР Скопје Р.Ф.(48) од Скопје пријавил дека во населба Камник во с. Сингелиќ, скопско по претходно случена сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило голф со скопски регистарски ознаки, управувано од него, и патничко моторно возило мерцедес, управувано од Б.С., настанала расправија помеѓу учесниците во сообраќајната незгода, по што пријавителот и неговиот син Б.Ф.(22) биле физички нападнати од Б.С., Ј.С. и Т.С. кој притоа извадил пиштол и испукал еден куршум во воздух, информира МВР и додава дека се преземаат мерки за расчистување на случајот. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ