среда, 29 мај 2024
Време

И денеска и викендов сончево и топло

Времето во Македонија и денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Објавено на

часот

Сподели

Во Скопје сончево и топло со слаб до умерен северен ветер.

И за време на викендов времето во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието и во источните делови повремено засилен ветер од северен правец.

Во Скопје сончево и топло со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Дневните температури ќе се движат од 17 до 30 Целзиусови степени.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ