четврток, 20 јуни 2024

Хуавеј со нов пребарувач за летови и хотели

Објавено на

часот

Сподели

Хуавеј (Huawei), водечката светска технолошка компанија, им овозможува на своите корисници пристап до илјадници опции за летови, хотели и изнајмување автомобили преку својот пребарувач Petal Search, откако склучи договор за соработка со Skyscanner, обезбедувач на глобални информации за патувања.

 Пребарувањето на повеќе локации за да се најде соодветен хотел и да се направат аранжмани за патување е минато сега кога Petal Search се здружува со меѓународниот експерт за патувања Skyscanner. Ова ќе го направи пребарувањето брзо и лесно, овозможувајќи им на корисниците да споредат повеќе опции пред да бидат автоматски насочени на местата за резервации.

Petal Search, исто така, ќе ги подобри плановите за патување со обезбедување уникатни препораки и функции, истакнувајќи ги понудите што ќе им помогнат на потрошувачите да создадат незаборавни патувања. До каналот за патување може да се пристапи не само преку мобилната апликација Petal Search, туку и на веб-верзијата на Petal Search, HUAWEI Assistant, или со лизгање надолу на телефонот Huawei за да се пристапи до делот за пребарување.

Соња Балсер, директорка за маркетинг во Skyscanner изјави: „Со задоволство ја нудиме нашата моќна услуга за пронаоѓање летови на корисниците на Huawei со интегрирање на нашата апликација со Petal Search. Постојат милиони комбинации на летови до дестинации ширум светот по високо конкурентни цени, а корисниците ќе имаат лесен и едноставен пристап до нив“.

Како што се укинуваат ограничувањата за патување, резервациите за одмор секојдневно се зголемуваат. Податоците од неодамнешните истражувања нарачани од Skyscanner откриваат дека 86% од патниците планираат да потрошат повеќе или исто за патувања отколку пред пандемијата, односно половина од нив се одлучиле да трошат повеќе. И побарувачката за патувања силно се враќа во многу региони ширум светот, со глобалниот обем на пребарување зголемен за 20% месечно во март во споредба со февруари.

 

„Како што туризмот расте и довербата на потрошувачите исто, мислиме дека ова е совршено време да ги охрабриме нашите корисници да се опуштат. Сакаме да ги поддржиме авантуристичките размислувања преку партнерство со брендови за патување и пребарување за да помогнеме и да го направиме Petal Search ефикасен и сигурен партнер за патување“, вели Хаиме Гонзало, потпретседател на Huawei Mobile Service Europe.

Комерцијален текст

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ