среда, 19 јуни 2024
Фото: Илустрација

Холанѓанец тешко повреден при пад од мотор кај НП Маврово

Државјанин од Холандија е тешко повреден при пад од својот мотор на патот кон Националниот парк Маврово.

Објавено на

часот

Сподели

„Вчера во 12.30 часот во ОВР Гостивар било пријавено дека на локален пат за гостиварски Врбен, во близина на Национален парк Маврово, В.О.(57) од Кралството Холандија, управувајќи мотоцикл марка КТМ, изгубил контрола и паднал на коловозот. Во несреќата, мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Медицински центар во Гостивар. Увид на местото извршила екипа од ОВР Гостивар“, се вели во полицискиот билтен.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ