среда, 29 мај 2024
Избори 2024

Хоџа: Апелирам граѓаните слободно да гласаат за европска иднина

Посакувам изборниот процес да помине во мирна и демомкратска атмосфера, граѓаните да го остварат своето право на слободно изразување на својата волја, изјави лидерот на Европската демократска партија, Арјанит Хоџа, кој е во коалиција со ДУИ во Европскиот фронт.

Објавено на

часот

Сподели

„Овие избори имаат историско значење, затоа мојот апел до сите граѓани е масовно да излезат и да го искористат своето право со обезбедување на европската иднина на земјата“, рече Хоџа.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ