понеделник, 15 април 2024

Хилари Клинтон: Глас за Трамп е глас за Путин

Поранешната американска државна секретарка Хилари Клинтон порача дека секој глас за Доналд Трамп во изборната трка за претседател на Соединетите Американски Држави претставува глас за рускиот претседател Владимир Путин.

Фото: ЕПА

Објавено на

часот

Сподели

„Со секој ден станува сè појасно: глас за Трамп е глас за тимот на Путин“, напиша Клинтон на социјалната мрежа Икс.

На овој начин Клинтон реагираше на изјавата на унгарскиот премиер Виктор Орбан дека Трамп нема да даде пари за Украина ако повторно стане претседател на САД.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ