вторник, 16 април 2024

Хет-трик на Роналдо за едно полувреме, два гола постигна од слободен удар (ВИДЕО)

Ал Наср со убедливи 8-0 славеше на гостувањето кај Абха во лигата на Саудиска Арабија, Кристијано Роналдо втор натпревар по ред постигнува хет-трик.

Објавено на

часот

Сподели

Роналдо сите три гола ги даде во првото полувреме, два од нив беа од слободен удар, Португалецот имаше и две асистенции.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ