недела, 3 март 2024

Хаверц со гол во финишот го однесе Арсенал на врвот во Премиерлигата! (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Брентфорд долго одолеваше на нападите на Арсенал кој и во првото полувреме се израдува на гол, но тој погодок на Тросар беше поништен поради офсајд.

Вистинската радост стигна во 88. минута кога Каи Хаверц погоди за водство од 1-0 кое значеше и победа.

По 13 одиграни кола во Премиерлигата, Арсенал е прв со 30 бодови, втор е Манчестер Сити со 29, па Ливерпул со 28, Тотнем има 26 и утре игра со Астон Вила која има само бод помалку од нив.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ