недела, 21 април 2024

Хаосот од Пољуд се префрли на улиците во Сплит, „Торцида“ се судри со полицијата (ВИДЕО)

Динамо Загреб за четири дена двапати го победи Хајдук во Сплит, навивачите на далматинската гордост не можеа да го издржат тоа, па по мечот се случија големи нереди.

Објавено на

часот

Сподели

По последниот судиски свиреж се случија нереди на стадионот, а потоа инцидентите се префрлија и низ улиците на Сплит.

Навивачката група на Хајдук, „Торцида“, правеше нереди низ градот, се судри и со полицијата, на неколку службеници им била дадена и медицинска помош.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ