сабота, 22 јуни 2024
Голем инцидент на мечот во Холандија

Хаос во Алкмар, играчите на Вест Хем се тепаа со фанови и редари за да си ги спасат семејствата (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Срамни сцени од Алкмар, холандскиот клуб треба и веројатно ќе добие голема казна откако хулигани тргнаа да ги нападнат семејствата на фудбалерите на Вест Хем.

Дел од играчите на Вест Хем влегоа во физичка пресметка со фанови и редарите кои бавно реагираа на случувањата на трибините.

Вест Хем ќе игра во големото финале од Конференциската лига, а очигледно некои фанови на АЗ Алкамар не можеа тоа да го поднесат на нормален начин.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ