сабота, 22 јуни 2024

Хаос пред финалето од ЛШ, навивачи се обидуваат да влезат без билет, стартот на мечот ќе доцни (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Последните информации велат дека доцнењето на мечот е поради хаосот кој што се случува пред портите на стадионот. Навивачи на Ливерпул се обидуваат да се прекачат и да влезат и покрај тоа што немаат билет.
 
Обезбедувањето очигледно не е на нивото на овој меч, организаторот ги изгуби работите од контрола, па во моментов не се влегува нормално на стадионот кој иако е распродаден, на него има многу празни места.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ