вторник, 5 март 2024
Премиерлига

Халанд стигна до 30 голови во Премиерлигата оваа сезона, Манчестер Сити победи (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Манчестер Сити освои три сигурни бодови од гостувањето кај Саутемптон и го одржа притисокот врз Арсенал.

Домаќините се држеа до 45. минута кога Халанд постигна гол за водство на Манчестер Сити од 1-0.

Во 58. минута Грилиш зголеми на 2-0, а десет минути подоцна Халанд постигна нов погодок за предност од 3-0. Тоа беше негов 30. гол во Премиерлигата оваа сезона.

Во 72. минута Мара намали на 3-1, но само три минути подоцна Алварез од пенал ги постави конечните 4-1.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ