понеделник, 4 март 2024
Лига на шампиони

Халанд ја менува историјата, ново достигнување кое не го направил никој од Премиерлигата

Објавено на

часот

Сподели

Вчерашниот гол против Баерн Минхен за него беше 45. оваа сезона во сите натпреварувања.

До вчера ниту еден фудбалер од англиската Премиерлига не успеал да даде 45 голови во една сезона во сите натпреварувања. Прв кој тоа го направи е Халанд.

Има уште два месеци од оваа сезона, замислете колку ќе порасне оваа бројка на Норвежанецот.

Само во Премиерлигата има 30 погодоци оваа сезона, му требаат уште пет за да ги помине Енди Кол и Алан Ширер и да постави рекорд во натпреварувањето.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ