петок, 19 април 2024

Халанд донесе победа за Манчестер Сити против Брентфорд (ВИДЕО)

Манчестер Сити со гол на Ерлинг Халанд длабоко во второто полувреме го победи Брентфорд со 1-0 во заостанат натпревар од Премиерлигата.

Објавено на

часот

Сподели

Еден гол го реши натпреварот меѓу Манчестер Сити и Брентфорд, Ерлинг Халанд погоди во 71. минута за победа на фаворитот од 1-0.

Со одигрувањето на овој натпревар, Манчестер Сити се изедначи по бројот на мечеви со конкурентите. По 25 одиграни кола Ливерпул е прв со 57 бода, Манчестер Сити има 56, а Арсенал 55.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ