вторник, 5 март 2024
Лига на шампиони

Гвардиола: Секој што сака да освои ЛШ, мора да го помине Реал Мадрид

Објавено на

часот

Сподели

Манчестер Сити на убедлив начин го победи Баерн Минхен со вкупни 4-1, а по мечот Гвардиола рече дека има чувство дека секој кој сака да стане европски шампион, мора да го победи Реал Мадрид кој доминира во ова натпреварување.

„Ова е чувство, ама и реалност. Секој што сака да ја освои европската титула прво мора да го мине Реал Мадрид. Ако сакате да бидете европски првак треба да се бидете Реал. Порано беше Барса, сега е Реал. Секако дека сум задоволен за три полуфиналиња по ред, сега имаме поголемо искуство, фудбалерите чувствуваат дека можат и сакаат да го направат најдоброто“, рече Гвардиола.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ