четврток, 23 мај 2024

Гвардиола нема да може да смета на Едерсон за клучните два меча од сезоната

Заврши сезоната за првиот голман на Манчестер Сити, Едерсон нема да може да настапи на последните два меча за неговиот клуб.

Објавено на

часот

Сподели

Едерсон ќе го пропушти последниот меч од Премиерлигата против Вест Хем, како и финалето од ФА Купот против Манчестер јунјатед. Двата натпревари на кои тимот на Пеп Гвардиола ќе брка трофеи.

Бразилскиот голман има мала скршеница под окото.

Стефан Ортега ќе биде прв голман на Манчестер јунајтед на следните натпревари.

Се очекува Едерсон да биде подготвен за Копа Америка.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ