сабота, 2 март 2024

Гужва на граничниот премин Евзони, сите се враќаат во Македонија по велигденскиот викенд

Објавено на

часот

Сподели

Извори од грчка страна за дописничката на МИА брифираа дека вечерва веќе се намалени гужвите, функционирале четири ленти за излез од Грција, а коментираат дека имало зголемен сообраќај што потсетува на летен период.

Од Авто мото сојузот на Македонија за МИА информираа дека најголемата гужва била во попладневните часови, но дека сега таа е намалена.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ