понеделник, 4 март 2024

Густа магла во мавровскиот крај, видливоста од 10 до 15 метри

Објавено на

часот

Сподели

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива тековно во зимски услови, по наместа влажни коловози. ЈП Македонија пат информира дека кај Бунец, Маврово има појава на густа магла со видливост од 10 до 15 метри.

„На одредени патни правци кои поминуват низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони. ЈП Македонија пат апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината спрема условите на патот. Дежурните екипи на ЈП Македонија пат се постојано на терен и ги одржуваат сите патни правци проодни“, стои во соопштението на ЈП Македонија пат.

                                                                                       Фото: М.Џ.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ